Що ж таке плейкаст? (Від слів «Play» (грати, виконувати) і «broadCast» (широке мовлення). Це своєрідна мультимедійна листівка, що складається з оригінального фону, на який накладаються потрібні слова і музика, за допомогою якої ви можете яскраво виразити свої емоції, подарувати щастя й усмішку вашим рідним і друзям. Адже коли мелодія кожною нотою відбивається в серці, коли один погляд на зображення переносить тебе у світ емоцій, а приємні, хвилюючі слова западають у душу – чи це не щастя? Плейкасти використовують для того, щоб привітати з Днем народження або з будь-яким іншим святом, висловити власні думки або розповісти про якісь події. Варіанти використання плейкастів обмежені тільки фантазією їх творців: відправити плейкаст другу чи просто розмістити в галереї сайту; привітати зі святом чи освідчитися в коханні або надіслати звуковий лист із Києва до Парижа. Якісний плейкаст може бути таким же гарним, як найсмачніші смаколики, вишуканим, як найкращий і найдорожчий дарунок. Головне – продумати загальну композицію плейкасту - підібрати картинку, текст і музичний файл, які повинні гармонійно поєднуватися в електронній листівці. Такі незвичайні листівки завжди привертають увагу не тільки зовнішнім виглядом, але й індивідуальністю – кожен може створити саме те, що припаде до смаку його адресату. Достатньо лише приділити трохи часу, обираючи необхідні файли – і результат перевершить усі очікування.
Сучасному вчителеві й учневі вже мало звичайного підручника та усної презентації будь-якої теми. Кожного року ми розповідаємо, наприклад, про творчість того чи іншого письменника, а школярі роблять вигляд, що слухають, а насправді їм однаково. Ми постійно б'ємося над тим, щоб діти читали вірші, але їм це нудно і нецікаво. А якщо зробити плейкаст із зображенням автора поезії, з текстом і з аудіозаписом цього вірша, який читає якийсь знаменитий актор? Упевнена, що дітям це буде набагато цікавіше! А ще можна самим записати цей вірш і послухати, хто краще читає. І все це у супроводі гарної музики і приємного очам візуального ряду.
Також плейкаст можна використати як засіб висловлення власних думок і настрою після прочитання художнього чи ліричного твору, як рекламу книги, характеристику образу героя, інформаційний меседж на літературну тему, розповісти про найяскравіші моменти біографії письменника. Крім того, цей прийом допомагає учням відкрити для себе нові імена в літературі, музиці, живописі; навчитися краще володіти комп’ютером. Створюючи листівку власними руками, ми вкладаємо в неї душу, у нас з’являється ще одна можливість продемонструвати свої таланти.
Мета використання прийому - прищеплювати любов до читання художньої літератури, використовуючи мультимедійні технології навчання; розвивати креативність, творчий підхід до виконання завдання, уміння втілити свої ідеї і знання в естетичну форму; розширювати кругозір учнів, знайомлячи їх із шедеврами світового мистецтва. Етапи уроку, де застосовується прийом: мотивація навчальної діяльності (до 5 хв), узагальнення матеріалу (15-20 хв), творче домашнє завдання (до 5 хв).
Створити плейкаст можливо за допомогою сервіса Рlaycast
Переглянути плейкасти можна ТУТ.